lek. Jowita Halupczok-Żyła

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W 2014 roku rozpoczęła specjalizację z endokrynologii w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Uczestniczy w licznych konferencjach i kursach dotyczących diagnostyki i leczenia zaburzeń hormonalnych.

Dodatkowo prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną. Jest doktorantką na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2014 roku prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego. Jako współopiekun Studenckiego Koła Naukowego Endokrynologii była członkiem Komitetu Organizacyjnego cyklu konferencji studenckich o tematyce: „Niepłodność - wyzwanie XXI wieku” (2014), „Guzy neuroendokrynne – problem interdyscyplinarny” (2015), „Dzień wiedzy o akromegalii i chorobach przysadki” (2016), „Endokrynopatie w ciąży” (2017). Aktualnie uczestniczy w dwóch projektach badawczych: „Ocena stanu szkieletu przy użyciu dwuwiązkowej absorpcjometrii rentgenowskiej i ilościowej metody ultradźwiękowej u dziewcząt z zaburzeniami dojrzewania płciowego i zaburzeniami miesiączkowania” oraz „Rola wybranych markerów w ocenie aktywności akromegalii, z jednoczesną analizą podłoża genetycznego agresywności i inwazyjności guza przysadki i ryzyka jego rodzinnego występowania” Jest współautorką 10 publikacji w renomowanych czasopismach naukowych.