Korekcje za pomocą kwasu hialuronowego

Opis zabiegu i metoda leczenia:

Pod pojęciem wypełniaczy rozumie się preparaty pochodzenia biologicznego lub sztucznego, podawane w formie zastrzyków śródskórnych lub podskórnych. Wskazaniami do tego rodzaju zabiegów są najczęściej zagłębione blizny potrądzikowe i pourazowe, drobne zmarszczki, szczególnie między brwiami, wokół powiek i ust, oraz zbyt małe usta.

Nowsze preparaty, dające trwałość efektu na poziomie 6-24 miesięcy wykonane są na bazie kwasu hialuronowego. W celu uzyskania bardziej trwałego efektu do preparatów hialuronowych dodaje się obecnie tworzywa sztuczne, głównie na bazie akrylu, w postaci drobnych, nie ulegających przemieszczeniu i wchłonięciu cząsteczek, lub hydrożelu akrylowego. Możliwe jest zastosowanie jako wypełniacza własnej tkanki tłuszczowej (przeszczep tłuszczu).

Miejsca zastosowania kwasu hialuronowego:

  • usta,
  • fałdy nosowo-wargowe,
  • zmarszczka międzybrwiowa,
  • policzki (w przypadku zmian potrądzikowych),
  • nos (przy niewielkiej korekcji nosa).

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu śródskórnego bądź podskórnego podawania wypełniaczy skórę pokrywa się maścią z zawartością antybiotyków. W ciągu kilku pierwszych dni konieczne jest przemywanie twarzy delikatnymi środkami myjącymi, a następnie pokrywanie maścią. Przez dwa do trzech dni może utrzymywać się obrzęk. Po trzech dniach można stosować makijaż twarzy.

Czas niezdolności do pracy:

Zwykle nie ma konieczności przerywania pracy zawodowej.

Ważne informacje:

Czas trwania zabiegu: 30-60 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe 
Wymagane badania: nie wymagane
Czas pobytu w klinice: nie wymagany
Przeciwwskazania do zabiegu: uczulenie na kwas hialuronowy, stany infekcyjne w obrębie twarzy, choroby autoimmunologiczne, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca (w zależności od stanu choroby) SPECJALISTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ: